Україна переходить на європейські стандарти класифікації деревини

Україна переходить

06.02.2019 16:27

З січня 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання деревини та пиломатеріалів, як повідомляє прес-служба Державної агенції лісового господарства України.

Нові стандарти суттєво змінили підходи до визначення розмірів та якісних характеристик деревини та пиломатеріалів. Якщо раніше комерційна деревина (ліс-кругляк) була розділена на три сорти (I, II, III) і мала асортиментний ряд відповідно за її призначенням, то з 2019 р. вона ділиться на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах, без визначення напрямку використання.

Вже чинні стандарти були розроблені Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 "Лісові ресурси" та затверджені "Українським науково-дослідним та навчальним центром з проблем стандартизації, сертифікації та якості". Було розроблено 8 стандартів класифікації за якістю для хвойних та листяних лісоматеріалів ДСТУ EN (ялина та ялиця, сосна, модрина і тис, дуб та бук, тополя,ясен, клен та білий клен), а також класифікація за розмірами для листяних та хвойних порід.

Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій обробки деревини https://pelleta.com.ua/les-kruglyj-kruglyak-b1512.html та європейськими інтеграційними процесами лісової промисловості в Україні.



Другие новости

Новости

  • 06.02 Україна переходить на європейські стандарти класифікації деревини
  • Починаючи з 1 січня 2019 року, в Україні набули чинности нові стандарти класифікації деревини та пиломатеріалів, передбачені в рамках програми євроінтеграції

  • 23.03 В Херсонской области появился десятый по счету современный УЗИ-аппарат
  • Летом прошлого года Херсонская областная клиническая больница получила УЗИ-аппарат.

  • 19.12 База производителей и поставщиков пеллет из соломы 2009-2013
  • База включает информацию об украинских компаниях, занимающихся производством и продажей соломенных пеллет, c 2009 по III квартал 2013 года.

  • 23.07 Биобутанол будут получать из отходов производства виски
  • Шотландская компания Celtic Renewables планирует производить биотопливо из отходов алкогольной промышленности